ІСТОРІЯ УСПІХУ ДАРИНИ ШАНЮК

Аварія, набряк головного мозку та трепанація черепа

Мало хто вірив у те, що Дарина зможе просто вижити.

Реабілітація після ДТП

Дарина Шанюк (15 років, Волинська область, смт. Ратно) два роки боролася за те, аби повернути себе колишню, ту, якою була до аварії, в якій ледь не загинула.

Діагноз: Наслідки перенесеної важкої ВЧМТ (забій головного мозку важкого ступеню, масивна епідуральна гематома, перелом основи та склепіння черепа, набряк головного мозку).  Вторинна внутрішня гідроцефалія, компенсована вентрикулоперитонеальним шунтуванням. Синдром спастичного трипарезу.

9 операцій, 6 з яких на головному мозку. 

Двічі трепанація черепа, перелом ноги... Мало хто вірив у те, що Дарина зможе просто вижити.

Аварія трапилась тоді, коли батьки дівчинки очікували народження третьої дитини.

На свою першу реабілітацію (листопад 2020-березень 2021) дівчинку привезли у «Модричі» у  надважкому стані. Вона була повністю лежача, безсвідома, з трахеостомою та назогастральним зондом, виснажена і важила 35 кг.

Головний лікар МРЦ «Модричі» Ірина Лірник, розповідає, що зусилля медиків першочергово було спрямовано на стабілізацію роботи серця, дихальної системи, сечовидільної системи (нирок). Команда боролась з інфекційними ускладненнями, проводила дезінтоксикаційну терапію, антибіотикотерапію, налагоджували харчування, водний баланс, відновлювали втрату організмом білку та маси тіла.

Завдяки тому, що одночасно проводилось лікування та комплекс реабілітаційних заходів великої команди фахівців Дарина змогла максимально відновитись:
✔️ Прийти до свідомості
✔️ Почати ковтати та жувати
✔️ Їй зняли трахеостому і дівчинка почала розмовляти, стала міцнішою та витривалішою.

Ерготерапевт Марта Ковальчук пригадує, що перші заняття з Дариною проходили в ліжку. З часом, по мірі відновлення, Дарина почала вже працювати в залі.

Ерготерапевт працювала над відновленням навичок активностей повсякденної діяльності (самостійним прийомом їжі, особистою гігієною, одяганням/роздяганням тощо). А також над покращенням когнітивних функцій та зміцненням верхніх кінцівок.

Активна реабілітація допомогла Дарині стати свідомішою, розвинутись когнітивно. Перші рухи, перша вертикалізація і невпевнені кроки.
Вона добре прогресувала і з часом всі з величезним задоволенням слухали, як гарно Дарина декларує вірші і робить свої перші кроки.

Реабілітаційне лікування складалось з:
✔️ Кінезотерапії
✔️ Гідрокінезотерапії
✔️ Арт-терапії
✔️ Ерготерапії
✔️ Реабілітаційного масажу
✔️ Занять з логопедом
✔️ Фізпроцедур та консультування педіатра.
___________
Важливу роль у процесі реабілітації відіграли батьки. Мама стала важливою ланкою у ланцюгу, який поєднав усіх спеціалістів, причетних до відновлення доньки і чітко виконувала всі рекомендації та безкомпромісно вірила у порятунок Дарини.

Дарина Шанюк

смт. Ратно

Діагноз: Наслідки перенесеної важкої ВЧМТ (забій головного мозку важкого ступеню, масивна епідуральна гематома, перелом основи та склепіння черепа, набряк головного мозку).  Вторинна внутрішня гідроцефалія, компенсована вентрикулоперитонеальним шунтуванням. Синдром спастичного трипарезу.


Пацієнт Медичного Реабілітаційного центру "Модричі"

Отримайте безкоштовну консультацію
від головного реабілітолога центру 
та дізнайтесь можливі результати реабілітації

Опишіть стан хворого *
Прикріпіть діагноз (Не обов'язково)
Прикрепить файл...
Номер телефону *
Медичний реабілітаційний центр модричі

© 2014-2023 РЦ «Модричі». 

Усі права застережено.

Курортна 3/1, с. Модричі, 

Дрогобицький р-н,

Львівська область, 82186