Павло пересувається на кріслі колісному більше двадцяти років свого життя. Але це не завадило йому стати чемпіоном України та Європи з пауерліфтингу як серед здорових, так і серед паралімпійців; майстром спорту міжнародного класу, капітаном команди баскетболістів на візках…
Паша веде активне не лише спортивне, а й соціальне життя, допомагає у реабілітації людям з інвалідністю, пораненим бійцям та виховує чудову донечку. Тож його поради - це дійсно дуже цінні і практичні висновки, зроблені на власному досвіді.
Крісло колісне як і розмір одягу, чи взуття, ми підбираємо відповідно до антропометричних даних. Разом з кріслом колісним дуже важливо правильно підібрати антипролижневу подушку, як технічний засіб реабілітації.
Наші сідниці - це наша робоча ділянка на період реабілітації. Саме на неї спрочиняється чималий тиск та тертя, тож дуже важливо, щоб ця подушка була якісною.
Підбір крісла колісного ми робимо за наступними показниками:
✔️ширина сидіння (відстань між крайніми точками стегон);
✔️глибина сидіння (довжина стегна);
✔️висота спинки (зазвичай вона міряється до середини лопатки).
Звісно, є нюанси, які завжди треба враховувати. Скажімо, пацієнт може мати вищий рівень ураження, але є тренованим - йому підходить коротша спинка. Якщо пацієнт хоче комфорту, йому треба підібрати боковинки з підлокітником і вищу спинку. Є також крісла колісні з електроприводом, підголівником, з пультом керування. Зазвичай, такі речі ми використовуємо, коли до нас звертається пацієнт з шийною травмою, міопатією, розсіяним склерозом, важкі пацієнти. Це пацієнти, у яких працюють лише частково руки.
___________
Памʼятайте! Крісло колісне - це не вирок, а засіб пересування на час реабілітації, це ваша мобільність, незалежність, нові можливості.
Павло Козак
Соціальний працівник МРЦ Модричі
Отримайте безкоштовну консультацію
від головного реабілітолога центру
та дізнайтесь можливі результати реабілітації
© 2014-2023 РЦ «Модричі».
Усі права застережено.
Курортна 3/1, с. Модричі,
Дрогобицький р-н,
Львівська область, 82186