ІСТОРІЯ УСПІХУ ІВАНА ЗАРІЧНЯКА

Розпочати нове життя після інсульту можливо

Я звик самостійно дбати про себе, про сім’ю та господарку, а залежність від сторонньої допомоги стала для мене справжнім випробуванням
Іван Зарічняк

Реабілітація після інсульту

Пан Іван (м. Хуст) приїхав у «Модричі» у супроводі дружини після перенесеного другого інсульту.

Діагноз: стан після ішемічного інсульту в басейні лівої СМА у вигляді правобічного геміпарезу, моторної афазії. Повторне гостре порушення мозкового кровообігу.

Пан Іван чоловік, який звик самостійно дбати про себе, про сім’ю та господарку, якою активно займався. Його залежність від сторонньої допомоги була для нього справжнім випробуванням.

Цінування навіть найменшого досягнутого результату та позитивне налаштування на реабілітацію, відіграли значну роль у відновленні. Спочатку почало працювати плече, згодом передпліччя і вже після десяти днів реабілітації ми досягли позитивної динаміки у відновленні, розповідає ерготерапевт Катерина Бачинська.

Через три тижні реабілітації Іван Зарічняк:

✔️ Почав самостійно пересуватися за допомогою одноопорної палички;
✔️ Навчився підніматись-опускатися сходами;
✔️ Зумів утримувати рівновагу;
✔️ Відновилось мовлення і він зумів довершено висловлювати свою думку;
✔️Збільшилась сила та витривалість;
✔️Став самостійнішим у побуті і вже міг сам себе обслуговувати.

❗️ Важливо пам'ятати, що реабілітація після перенесеного інсульту повинна бути ранньою, тоді вона найбільш ефективна.

Потрібно починати відновлення вже на  другий-третій день перебування у стаціонарі, після стабілізації стану пацієнта. Звісно, не йдеться про силові навантаження, а про те, щоб уникнути нерухомості та повного спокою, що загрожують: появою контрактур, відлежин, запальних процесів, пневмоній, закрепів та призводять до незворотніх змін у мозковій діяльності.

Перші три місяці після захворювання є найбільш продуктивними

Думка про те, що пацієнти після перенесеного інсульту повинні уникати фізичних навантажень - хибна. Продумана, покрокова програма відновлення, розроблена командою лікарів, фізичних терапевтів та ерготерапевтів - дозволяє пацієнту у найкоротші терміни повернутися до повноцінного життя та відновити рухову активність, самостійність у побуті, уникнути можливих ускладнень.

Індивідуальна програма, яку ми складаємо для кожного пацієнта, дозволяє ставити досяжні, конкретні та реалістичні цілі, а це особливо важливо. Окрім того, Іван отримав рекомендації щодо продовження реабілітаціі після повернення додому.
___________
Розпочати нове життя після інсульту можливо, але це продуманий і цілеспрямований процес, в якому важлива партнерська співпраця пацієнта, його рідних, лікарів та фізичних терапевтів.

Іван Зарічняк

М. Хуст

Діагноз: стан після ішемічного інсульту в басейні лівої СМА у вигляді правобічного геміпарезу, моторної афазії. Повторне гостре порушення мозкового кровообігу.
Пацієнт Медичного Реабілітаційного центру "Модричі"

Отримайте безкоштовну консультацію
від головного реабілітолога центру 
та дізнайтесь можливі результати реабілітації

Опишіть стан хворого *
Прикріпіть діагноз (Не обов'язково)
Прикрепить файл...
Номер телефону *
Медичний реабілітаційний центр модричі

© 2014-2023 РЦ «Модричі». 

Усі права застережено.

Курортна 3/1, с. Модричі, 

Дрогобицький р-н,

Львівська область, 82186