Дитяча реабілітація та її особливості
Якщо ми все робимо замість дитини, ми забираємо у неї майбутнє
Ерготерапевт Онуфрія Бачинська
Іванко Коритнюк вперше потрапив у Медичний реабілітаційний центр «Модричі» у 9 місяців. Для нього, реабілітація єдиний варіант розвитку, тому він проходить її 2-3 рази в рік, у травні хлопчику виповниться 5 років.
Особливості підходу
Вміння налагодити контакт з дитиною, правильно комунікувати з батьками, створювати міцний симбіоз між усіма спеціалістами, задіяними у відновленні пацієнта - для нас першочергове і дуже важливе завдання.
Реабілітація дитини - це завжди гра, яка має чітку мету і веде до очікуваного результату. Важливо зацікавити, створити інтерактив, мотивувати маленького пацієнта. Саме тому заняття з дітками включають у себе роботу сенсорики, моторики, ігри, пісні, казкотерапію.
Діагноз Іванка: ГПМК (гостре порушення мозкового кровообігу) внаслідок падіння.
Перед фізичними терапевтами постало завдання працювати над тим, аби навчити маленького пацієнта пересуватися, опиратися на ноги, ставати, ходити.
Наш ерготерапевт більше працювала з емоційною, когнітивною сферою та розвивала рухливість руки.
Ми завжди визначаємо дефіцит дитини, потенційні її можливості і над ними працюємо. Не треба вимагати від дитини того, що вона не може досягти через свою нозологію, вважає Онуфрія Бачинська.
Для кожної дитини ми складаємо індивідуальну програму реабілітації, вона може мати відмінності залежно від стану та потреб пацієнта, але в її основі є заняття з фізичним терапевтом та ерготерапевтом, арт-терапія, масажі, гідрокінезотерапія у нашому двадцятиметровому басейні, який обладнаний підйомником Гульдмана; бальнеологічні процедури, обов’язковий командний супровід усіх фахівців, задіяних у реабілітаційному процесі.
Важливо також, що Медичний реабілітаційний центр «Модричі» знаходиться посеред мальовничого лісу. Свіже повітря, дерев’яні будиночки, повністю адаптовані санвузли та уся територія центру - створюють нелікарняну атмосферу, де процес відновлення дитини проходить набагато результативніше.
«Єдина загальна порада батькам - не жалійте дитину. Не ставтесь до неї, як до хворої, дайте їй шанс розвиватися. Бо коли ми все виконуємо замість дитини, ми просто забираємо у неї майбутнє».
При наполегливій, комплексній роботі, результат завжди дасть про себе знати:
✔️ При застосовуванні CIMT-терапії( constraint-induced movement therapy, метод ізоляції здорової руки) Іванко може брати предмети ураженою рукою;
✔️ Після застосування сенсорної терапії розуміє і відчуває положення тіла в просторі, може ним володіти, не до кінця досконало, але може;
✔️ Встає сам з підлоги (результат кінезіотерапії);
✔️ Розмовляє;
✔️Когнітивно розвинутий;
✔️Орієнтується в просторі;
✔️Починає розуміти і відчувати потребу туалету;
✔️Самостійно вмивається та їсть;
✔️Одягається з мінімальною допомогою.
Постійно працюємо з руховою активністю руки, основний наголос в ерготерапії на функціональності та самостійності.
___________
Дитяча реабілітація - це особливий процес, у якому дуже важливо налагодити тісну співпрацю з батьками, їхня націленість на результат допомагає досягти бажаного.
Іванко Коритнюк
Діагноз: ГПМК (гостре порушення мозкового кровообігу) внаслідок падіння.
Пацієнт Медичного Реабілітаційного центру "Модричі"
Отримайте безкоштовну консультацію
від головного реабілітолога центру
та дізнайтесь можливі результати реабілітації
© 2014-2023 РЦ «Модричі».
Усі права застережено.
Курортна 3/1, с. Модричі,
Дрогобицький р-н,
Львівська область, 82186