м. Трускавець, с. Модричі

Дрогобицький район

Львівська область, Україна

+38 (096) 680 77 79

info@modrychi.com.ua

 • міжхребцеві грижі 1

  Реабілітаційний центр «Модричі» -
  Бачити можливості, розкривати резерви,
  змогти неможливе.

FaLang translation system by Faboba

МІЖХРЕБЦЕВІ ГРИЖІ

Коли виникає грижа міжхребцевого диска, відбувається розрив фіброзного кільця і невелика частина пульпозного ядра виштовхується назовні, стискаючи спинний мозок або нервовий корінець. Так виникає біль у спині, який в залежності від локалізації грижі може віддавати в ногу (грижа в поперековому відділі хребта) або руку (грижа у шийному відділі хребта).


!Cлід пам'ятати, що в певних випадках, грижа міжхребцевого диска може стати серйозною проблемою за умови несвоєчасного лікування, та викликати незворотні ураження нервових структур, що може призвести до слабкості в кінцівках, порушення роботи тазових органів і навіть паралічу

Наявність грижі, ще не означає, що вона потребує лікування чи оперативного втручання. Оскільки, вона не обов'язково стискає нервовий корінець, а якщо і стискає, то не завжди настільки, щоб викликати серйозні скарги.


Якщо ж грижа міжхребцевого диска викликає біль, то в 80-90% випадків цей біль повністю пройде протягом 3-4 тижнів навіть без лікування. Єдине, що в таких випадках може знадобитись, це тимчасове зниження фізичних навантажень і прийом знеболюючих, нестероїдних протизапальних препаратів та міорелаксантів.


Однак, слід пам'ятати, що в певних випадках, грижа міжхребцевого диска може стати серйозною проблемою за умови несвоєчасного лікування, та викликати незворотні ураження нервових структур, що може призвести до слабкості в кінцівках, порушення роботи тазових органів і навіть паралічу.

Заповнити анкету

НАЙЧАСТІШІ СИМПТОМИ МІЖХРЕБЦЕВОЇ ГРИЖІ В ПОПЕРЕКОВОМУ ВІДДІЛІ:

 • Біль у попереку (іноді поколювання й оніміння), що починається від сідниць і поширюється вниз по задній або бічній поверхні ноги нижче коліна;
 • Біль у нозі, що часто виникає через кілька днів / тижнів / місяців після початку болю в попереку;
 • Іноді біль починається відразу в нозі, без болю в попереку;
 • Біль посилюється, коли ви сидите, кашляєте або чхаєте, намагаєтеся нагнутися вперед;
 • Біль у попереку / нозі, який виникає, коли ви намагається перевернутися на інший бік під час сну.

СИМПТОМИ, ЯКІ ВКАЗУЮТЬ НА СЕРЙОЗНІСТЬ УРАЖЕННЯ НЕРВОВИХ КОРІНЦІВ:

 • Слабкість в нозі (частіше в стопі і коліні);
 • Порушення сечовипускання (затримка сечі, нетримання сечі);
 • Порушення контролю дефекації;
 • Оніміння в області промежини;
 • Порушення чутливості в ногах;
 • Порушення ходи (у важких випадках параліч).

факторами ризику є:

Куріння Тютюнопаління збільшує ризик виникнення гриж міжхребцевих дисків, оскільки, знижується рівень кисню в крові, що позбавляє тканини організму життєво важливих поживних речовин.

Вік Міжхребцеві грижі найбільш поширені в середньому віці (35 - 45 років), як результат старіння і дегенерації дисків. Однак, з'явитись вони можуть у будь якому віці, навіть у дітей..

Зріст До групи ризику виникрення грижі міжхребцевого диска також відносять високих осіб. До них належать чоловіки зростом вище 180 см і жінки — вище 170 см.

Вага Надмірна вага викликає додаткове навантаження на диски, в нижній частині спини. Іноді буває неможливо позбутися болю в спині, не привівши вагу до норми.

Професії, пов'язані з навантаженнями на хребет Підвищений ризик виникнення гриж міжхребцевих дисків мають: люди, які займаються важкою фізичною працею, спортсмени та особи, які зайняті професією, що потребує тривалого сидіння або стояння в одному положенні.

завдання РЕАБІЛІТАЦІЇ

 • Підбір та навчання спеціальним фізичним вправам, які покращують живлення міжхребцевих дисків, зміцнюють м’язи, що підтримують хребет;
 • Збільшення сили м’язів уражених кінцівок;
 • Покращення гнучкості хребта та еластичності м’язів;
 • Формування та навчання правильної постави при повсякденній діяльності, зокрема: перенесення вантажів, виконання важкої фізичної роботи.
 • перший слайд для середини

  «Тут не просто намагаються допомогти, а ставлять реальні цілі і досягають їх. Здобуваючи перемогу над своїм тілом за допомогою команди молодих, енергійних фахівців,
  пацієнти не тільки вчаться жити заново, але і знаходять друзів на все життя.»

  Заповнити анкету

Про Реабілітаційний центр «Модричі»

Реабілітаційний центр «Модричі» розташовано на базі
відпочинково-оздоровчого комплексу «Вернигора» в живописній
місцевості Трускавця (3 км від центру міста).


Мультидисциплінарна команда : урологи, неврологи, нейрохірург, психологи, терапевти, соціальні працівники, фізичні терапевти, рекреаційні терапевти, гідрокінезотерапевти, ерготерапевти, медсестри, молодші медсестри, фахівці із технічних засобів реабілітації.

територія знаходиться під цілодобовою охороноюЦілодобовий медсестринський пост. Кнопка виклику медперсоналу. Постійний консультативний нагляд лікарів.

партнерські угоди з відпочинково-оздоровчим комплексом Вернигора, Трускавецькою лікарнею, Львівським військовим госпіталем (Військово-медичним клінічним центром Західного регіону), шпиталем ім. Митрополита А.Шептицького.

Критий басейн обладнаний спеціальним підйомником, адаптованими роздягалками та санвузлами, що дає можливість займатися однією з найефективніших методик – гідрокінезотерапією.

Власний медичний центр
До послуг пацієнтів центру “Модричі” кабінет ультразвукової діаностики всіх систем організму, відділення фізіотерапії та бальнеології з озокеритолікуванням, кабінет гідроколонотерапії, соляна кімната, клінічна лабораторія.

чудова технічна база - реабілітаційні зали, ерготерапевтичний кабінет, майданчик фізкультурно-спортивної реабілітації, майстерня з ремонту та індивідуального підлаштування технічних засобів реабілітації, масажні кабінети, сучасне фізіотерапевтичне обладнання, власна лабораторія, функціональна діагностика, ультразвукове обстеження, цілодобовий пост медичного персоналу.

майданчик фізкультурно-спортивної реабілітації зі штучною травою для гри у фітбол, міні-футбол, великий теніс, баскетбол, пінг-понг, дартс та для навчання техніці їзди на візку.

затишний ресторан розрахований на 40 гостей

У будь-який момент можете виїхати на прогулянку по доглянутій адаптованій території та насолодитися чистим повітрям Карпат.

орзанізовуємо доїзд (трансфер) та поселення

підбираємо оптимальний раціон харчування

ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОГРАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ, НЕОБХІДНО ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ

ПРОЖИВАННЯ

 • Адаптовані будиночкив дерев’яних будиночках з пандусами з найменшим кутом нахилу

 • Затишні однокімнатні номериплощею 25 кв.м

 • Користування
  послугами пральні

  • Адаптовані санвузли для осіб, які користуються технічними засобами реабілітації, включаючи візки, милиці, ходунки, крісла для миття

  • необхідний комфорт Зручні меблі, телевізор з кабельним телебаченням, холодильник, електрочайник, Wi Fi , кнопка виклику медперсоналу.

  • Не лікарняна
   атмосфера

   «Відновне лікування з частковим супроводом»

   Наша мультидисциплінарна команда визначить відповідно до Вашого запиту індивідуальну програму занять, створить умови для розкриття резервів організму та сформує вміння вести активний спосіб життя...

   від 2900 грн/добу

   програма Пакету розрахована на 14 днів

   «Відновне лікування з повним супроводом»

   У нас створені умови для тренування незалежного способу життя за індивідуальною програмою 24 години/добу. Кваліфікована команда завжди допоможе вдосконалити функціональні можливості пацієнта, з розумінням надасть допомогу в усіх побутових та фізіологічних потребах.

   від 3500 грн/добу

   програма Пакету розрахована на 14 днів

   ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ ГОЛОВНОГО РЕАБІЛІТОЛОГА ЦЕНТРУ "МОДРИЧІ" ТА ДІЗНАЙТЕСЯ, ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ПАЦІЄНТА

   або зателефонуйте за номером +38 (096) 680 77 79

   ­