м. Трускавець, с. Модричі

Дрогобицький район

Львівська область, Україна

+38 (096) 680 77 79

info@modrychi.com.ua

Серйозне пошкодження головного мозку нерідко стає переломним моментом у житті людини і її близьких, навіть у тому випадку, якщо лікарям вдалося зберегти життя хворого. Значна частина пацієнтів на все життя залишаються інвалідами і потребують регулярних курсів реабілітації.

Проте не завжди хворі, які отримали черепно-мозкову травму (ЧМТ), та їхні родичі об'єктивно оцінюють роль реабілітації, яка повинна слідувати за невідкладними лікувальними заходами. Багато хто вважає, що реабілітація має на меті лише навчити пацієнта як використовувати візок або милиці, або навіть просто абстрактний «відпочинок після лікування в лікарні». Насправді ж від якості та наповнення цього етапу медичної допомоги часто залежить благополуччя хворого і його шанси на відновлення здоров'я.

Наслідки ЧМТ

Залежно від тяжкості черепно-мозкової травми її наслідки варіюються від легких до вкрай важких. Найбільш поширеними наслідками травм черепу і головного мозку є такі:

– часткові або повні паралічі кінцівок з однієї або двох сторін,
– втрата чутливості в ногах, руках,
– хронічні головні болі,
– втрата зору, слуху, здатності розмовляти,
– відсутність здатності до самостійного дихання, ковтання,
– розвиток посттравматичної епілепсії,
– тремор (тремтіння) в кінцівках,
– часткова втрата пам'яті, погіршення уваги, зміна характеру та ін.

Важливо розуміти, що у конкретного хворого не обов'язково будуть наявні всі перераховані наслідки ЧМТ: це залежить від того, які відділи мозку постраждали і наскільки сильною була травма.

Особливості відновлення пацієнтів з черепно-мозковими травмами

Залежно від механізму отримання травми і поєднання її з іншими ушкодженнями тіла, стан пацієнта і прогнози бувають дуже різними. Тому так важливо задуматися про реабілітаційні заходи буквально з перших днів лікування. Робота з психологом, рання рухова активність і навіть фізіотерапія можуть значно підвищити шанси на повернення постраждалого до нормального життя без довгострокових порушень. А надто пізнє звернення за реабілітаційною допомогою навпаки спрацьовує не завжди: вже через кілька місяців після ЧМТ виправити деякі патологічні зміни буде дуже важко.

Напрями реабілітаційної допомоги для пацієнтів з ЧМТ:

✅ відновлення когнітивних функцій,
✅ повернення мовних навичок,
✅ розробка моторики і усунення проблем опорно-рухового апарату,
✅ усунення больового синдрому,
✅ корекція психологічного стану,
✅ ерготерапія.

Багато людей, які пережили ЧМТ, благополучно повертаються до активного життя завдяки роботі з фахівцями в області відновлювальної медицини. Пошук хорошого реабілітаційного центру відразу після трагічної події – завдання родичів і близьких, які разом з хворим зацікавлені в його одужанні. Такий підхід дозволить всім, хто зіткнувся з даною бідою, мінімізувати негативні наслідки черепно-мозкової травми.

Більше інформації про черепно-мозкову травму, її наслідки та відновлення фізичного та психологічного стану людини після ЧМТ, ви можете дізнатися на нашому сайті.

Реабілітаційний центр “Модричі” – це унікальний в Україні центр з досвідченими спеціалістами-реабілітологами, створений для відновлення, оздоровлення та відпочинку людей з обмеженими можливостями, складними травмами та ушкодженнями.

Реабілітацію у нашому центрі проходять пацієнти, які перенесли інсульт, хворі зі спінальною травмою, після черепно-мозкових травм, операцій тощо.

Ефективне відновлення пацієнтів у нашому центрі забезпечує наявність мультидисциплінарної команди фахівців, сучасного обладнання, спеціальних тренажерних залів, басейну. Важливий і побутовий комфорт: в «Модричах» пацієнти можуть проживати в затишних одно- та двомісних кімнатах, більше схожих на номер у сучасному готелі, ніж на лікарняну палату, насолоджуватися ресторанним рівнем харчування, свіжим повітрям і мальовничою природою Прикарпаття.

FaLang translation system by Faboba

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ ГОЛОВНОГО РЕАБІЛІТОЛОГА ЦЕНТРУ "МОДРИЧІ" ТА ДІЗНАЙТЕСЯ, ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ПАЦІЄНТА

або зателефонуйте за номером +38 (096) 680 77 79

­