м. Трускавець, с. Модричі

Дрогобицький район

Львівська область, Україна

+38 (096) 680 77 79

info@modrychi.com.ua

Інсульт – це хвороба, наслідки якої можуть призвести до інвалідності чи смерті. Як уникнути інсульту, чому він виникає і хто знаходиться в зоні ризику – про це наша публікація.

Не варто думати, що інсульт стосується лише людей похилого віку. Жертвами інсульту часто стають активні молоді люди, особливо ті, хто ведуть насичене життя, займаються інтелектуальною працею, керують бізнесом чи великими проектами…

Основні фактори ризику виникнення інсульту:

✅ Підвищений артеріальний тиск

Це головний фактор ризику крововиливів у мозок. Небезпечний не стільки сам високий тиск, як його різкі перепади, які послаблюють судини і викликають їхній розрив або нестабільне функціонування серцево-судинної системи загалом. Проте завдяки медикаментозної корекції (за призначенням лікаря) можна домогтися стійких показників тиску протягом доби.

✅ Атеросклероз

Це дуже поширене і небезпечне захворювання, яке є однією з основних причин інсультів та інфарктів. Механізм розвитку атеросклерозу полягає в накопиченні холестерину, який у вигляді бляшок відкладається на стінках судин. Це, у свою чергу, призводить до зниження кровотоку, підвищенню артеріального тиску та ризику закупорки судини.

В основному, від атеросклерозу страждають люди похилого віку.  Причому чоловіки хворіють на атеросклероз в кілька разів частіше, ніж жінки. 

Проте діагноз атеросклероз не вирок! Особливо якщо почати лікувати захворювання на ранніх стадіях, відмовитися від шкідливих звичок, правильно харчуватися та не забувати про фізичні вправи.

✅ Зайва вага

У наш час багато людей харчуються у фаст-фудах, віддають перевагу їжі з великим вмістом жирів, і при цьому ведуть малоактивний спосіб життя.  Незбалансоване харчування веде до підвищення холестерину в крові. А це, як відомо, може призвести до утворення холестеринових бляшок на стінках судин, і як наслідок підвищення їхньої ламкості.

Крім того, зайві кілограми є причиною багатьох хвороб, тому позбуватися їх треба якнайшвидше. Проте важливо робити це з урахуванням особливостей вашого організму.

✅ Низька фізична активність

Занадто низький рівень фізичної активності –  ще один ворог нашого організму. Тому власникам сидячої роботи слід хоча б 30-40 хвилин щодня приділяти прогулянкам на свіжому повітрі. Для початку достатньо почати з малого: сходи замість ліфта, зайві 5-10 хвилин пішки на роботу, прогулянка в обідню перерву.

✅ Куріння

Куріння негативно впливає на судини серця, мозку і всього організму. Нікотин та інші речовини, які містяться в сигаретах, сприяють підвищенню рівня холестерину, закупорюють судини, збільшують кількість тромбів. А в підсумку, інсульт.

✅ Алкоголь

Алкоголь в надмірних кількостях згубно впливає на весь організм. Він руйнує печінку, нирки, клітини мозку, а також є однією з причин гіпертонії. А підвищений тиск - це перший крок на шляху до інсульту.

✅ Постійні стреси

Надмірні переживання, постійні страхи, боязнь чогось - все це може призвести до інсульту.

Емоційні люди частіше страждають аритмією, підвищеним серцевим ритмом, що викликає атеросклероз і більш складні захворювання.

Інсульт – хвороба, з якою варто почати боротьбу заздалегідь. Навіть, якщо зараз у вас все добре. Знизити ризик інсульту допоможуть наступні дії:

- Постійно контролювати артеріальний тиск.

- Кинути палити і вживати алкоголь.

- Стежити за рівнем холестерину.

- Регулярно займатися фізичними вправами.

- Надавати перевагу збалансованому дієтичному харчуванню.

- При необхідності приймати підібрані фахівцем медикаменти.

FaLang translation system by Faboba

ЯКЩО У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ, НАДІШЛІТЬ НАМ СВОЄ ПОВІДОМЛЕННЯ, І МИ НАДАМО ВІДПОВІДЬ В НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ

або зателефонуйте за номером +38 (096) 680 77 79

­