м. Трускавець, с. Модричі

Дрогобицький район

Львівська область, Україна

+38 (096) 680 77 79

info@modrychi.com.ua

Ендопротезування суглоба — це хірургічна операція, під час якої зруйновані хворобою або травмою частини суглоба замінюються штучними. Найбільш розповсюджене ендопротезування кульшового (тазостегнового) та колінного суглобів.

Проте, щоб протез не завдавав незручностей і результати операції не були марні, важлива не тільки грамотна робота хірурга, але і правильно організований курс відновлення пацієнта. Адже саме якісна реабілітація після ендопротезування забезпечує половину успіху справи. Відновлювальний курс після операції по заміні суглоба покликаний звести нанівець больові відчуття, запобігти можливим ускладненням, поліпшити самопочуття і підготувати організм пацієнта до навантажень та нових змін.

✅ Етапи реабілітації після ендопротезування:

1. Передопераційний період

Саме в цей період формується основа успішного відновлення функції пошкодженого суглоба. Його головними цілями є освоєння милиць, відпрацювання навичок пересування із застосуванням додаткових предметів для опори, що виключають навантаження на оперовану ногу, а також тренування серцево-судинної і дихальної систем організму. Перед операцією також важливо зміцнити м'язи здорової кінцівки, на яку після процедури ляже підвищене навантаження.

2. Ранній період (відразу після операції) - приблизно 10 днів.

Основна мета - профілактика післяопераційних ускладнень з боку серцево-судинної та дихальних систем, поліпшення рухливості штучного суглоба. Також вже на цьому етапі проводиться базова післяопераційна активізація пацієнта (навчити правильно вставати, сідати, ходити).

3. Пізній післяопераційний період - до 2-3 місяців.

Основний акцент робиться на тренування м'язів ніг, навчання і подальше відпрацювання технік підйому і спуску по сходах, відновлення правильної механіки ходьби.

4. Віддалений період - після 3 місяців.

Найголовніше на даному етапі - максимальне зміцнення ноги з ендопротезом, повноцінна адаптація до щоденної рухової активності.

Термін повного відновлення індивідуальний і залежить від діагнозу і віку пацієнта. В середньому, реабілітація після ендопротезування триває орієнтовно 11-12 місяців. За цей термін людина, як правило, повноцінно відновлює рухову активність, адаптуючись до рухового режиму в нових умовах.

✅  Особливості реабілітації в центрі «Модричі»

З кожним клієнтом ми працюємо вкрай уважно і дбайливо. Наші спеціалісти складають індивідуальну програму реабілітації, яка враховує не лише вік і вагу пацієнта, а й особливості будови тіла, рівень фізичної підготовки, тонус м'язів, загальний стан здоров’я, складність проведеної операції, реакцію організму пацієнта на хірургічне втручання. Такий підхід дозволяє отримати максимальний лікувальний ефект від процедур.

У реабілітаційному центрі «Модричі» проводиться сучасне відновне лікування, завдяки якому вдається мінімізувати ускладнення, навіть в разі складних варіантів ендопротезування:

☑️ Обов'язкова лікувальна фізкультура, основним завданням якої є м'яке і поступове відновлення рухової активності. Індивідуальні заняття проводять досвідчені реабілітологи.

☑️ Електростимуляція, кріотерапія, бальнеотерапія та інші фізіотерапевтичні процедури   допомагають покращити швидкість та успішність реабілітації, ефективно стимулюючи м’язи та суглоби, покращуючи циркуляцію крові, тонус м’язів, зменшуючи набряки та полегшуючи біль, що виникли після ендопротезування.

☑️ Кінезотерапія - індивідуально підібраний комплекс вправ для повернення рухових функцій. В якості допоміжних засобів реабілітологи також можуть використовувати спеціальні тренажери, ходунки, милиці.

☑️ Гідрокінезотерапія. Вправи в басейні допомагають прискорити регенерацію організму і розробити суглоб при мінімальних ризиках виникнення ускладнень.

☑️ Масаж, покликаний не лише розслабити м'язи проблемної зони, а й «запустити» механізми регенерації тканин.

Швидке та повноцінне відновлення можливе тільки в разі комплексного та міждисциплінарного підходу, який передбачає грамотне комбінування різних методів.

FaLang translation system by Faboba

ЯКЩО У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ, НАДІШЛІТЬ НАМ СВОЄ ПОВІДОМЛЕННЯ, І МИ НАДАМО ВІДПОВІДЬ В НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ

або зателефонуйте за номером +38 (096) 680 77 79

­