м. Трускавець, с. Модричі

Дрогобицький район

Львівська область, Україна

+38 (096) 680 77 79

info@modrychi.com.ua

Будь-яка хірургічна операція - це серйозний стрес для організму. Тому навіть якщо хірург, який проводив операцію, справжній геній медицини й все пройшло успішно, для повноцінного відновлення сил і функцій організму необхідна післяопераційна реабілітація.

Хтось може заперечити і подумати «Навіщо взагалі потрібна реабілітація після операції? Все і так з часом  заживе, й організм відновиться сам». Та, на жаль, не все так просто. Адже слід враховувати, що в ослабленого після хірургічного втручання організму можливості до самовідновлення суттєво знижені. А деякі операції, зокрема на хребті та суглобах, потребують обов'язкових відновлювальних заходів, інакше є ризик, що людина так ніколи і не повернеться до звичного способу життя.

Крім того, важливо розуміти, що без правильної реабілітації після операції є серйозний ризик розвитку ускладнень, викликаних довготривалим перебуванням у нерухомому положенні. І мова не лише про фізичні наслідки - такі, як атрофія м'язів і пролежні, але й про психологічні. Людина, яка ще недавно могла без проблем рухатися і сама себе обслуговувати, опиняється  прикутою до лікарняного ліжка. Це дуже непроста ситуація, тому завдання реабілітації - не лише допомогти поставити людину на ноги, а й повернути їй хороше самопочуття і душевний комфорт.

Коли слід починати реабілітацію після операції?

Відповідь проста - чим раніше, тим краще. Відновне лікування повинне розпочинатися відразу після закінчення операції і тривати доти, поки не буде досягнутий прийнятний результат. Процес реабілітації не менш важливий,  ніж успішність самої операції.  Тому конкретні методики реабілітації та їхня інтенсивність підбираються лікарями індивідуально у кожній ситуації: залежно від виду зробленої операції, її результату, стану пацієнта, особливостей протікання хвороби.

Проте навіть, коли після операції пройшло чимало часу, не слід ставити хрест на можливості успішної  реабілітації, адже професійна та комплексна допомога фахівців-реабілітологів та індивідуальний підхід дають ефективні результати навіть у таких випадках.

Чи можливе проведення реабілітації вдома?

Звісно, найпростіші вправи пацієнт може виконувати і без нагляду та супроводу лікаря, але як бути з фізіотерапевтичними процедурами, заняттями на тренажерах та в басейні, лікувальними ваннами, масажем, рефлексотерапією, психологічною підтримкою й іншими необхідними оздоровчими заходами? До того ж вдома і пацієнт, і його рідні часто забувають про необхідність систематичного виконання вправ, правильний режим харчування і відпочинку тощо.

Саме тому початок відновного лікування рекомендується проходити у спеціальному реабілітаційному центрі, де інфраструктура, медична база, персонал та й сама атмосфера організовані у такий спосіб, щоб допомогти ослабленому після операції організму відновитися максимально ефективно і в найкоротші терміни. Зазвичай, відновлювальні курси тривають 2-3 тижні, після чого пацієнт повертається додому, де самостійно підтримує та покращує досягнуті результати за допомогою регулярних вправ, масажів тощо.

FaLang translation system by Faboba

ЯКЩО У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ, НАДІШЛІТЬ НАМ СВОЄ ПОВІДОМЛЕННЯ, І МИ НАДАМО ВІДПОВІДЬ В НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ

або зателефонуйте за номером +38 (096) 680 77 79

­