м. Трускавець, с. Модричі

Дрогобицький район

Львівська область, Україна

+38 (096) 680 77 79

info@modrychi.com.ua

Життя після інсульту: відновлення і реабілітація

Кожна людина, яка перенесла інсульт, розуміє, наскільки важливо для неї відновити втрачені функції.  Адже в найбільш важких випадках постраждалі після інсульту змушені заново вчитися ходити, говорити й елементарно обслуговувати себе. Тому головним завданням родини може вважатися не тільки забезпечення дбайливого догляду хворому, але і створення необхідних умов для його повноцінної реабілітації.

Слід пам'ятати,  що ефективність реабілітації після інсульту тим вища, чим раніше вона була розпочата. Як правило, активне відновне лікування успішне в перший рік після інсульту, а в перші півроку процес реабілітації проходить із найбільшими результатами і швидкістю.

Основні напрями реабілітації пацієнтів, які перенесли інсульт

 Відновлення моторики та рухових функцій. Включає в себе різноманітні методики, спрямовані на боротьбу з паралічами. Сюди відносяться масаж, кінезіотерапія, лікувальна фізкультура, відновлення навичок ходьби, фізіотерапія та ерготерапія.

 Відновлення мови і пам'яті. У рамках даного напряму з хворим працює логопед, який за допомогою спеціальних вправ повертає пацієнтові здатність виразно розмовляти. А відновлення пам'яті вимагає послідовних занять із нейропсихологом і ерготерапевтами, а також самостійної активної роботи - виконання спеціальних вправ на мислення, увагу, запам'ятовування (рішення кросвордів і заучування віршів).

 Відновлення тазових функцій. Оскільки в деяких хворих після інсульту спостерігаються нетримання сечі і проблеми з дефекацією, лікар-реабілітолог призначає ліки і фізіотерапевтичні процедури, що дозволяють частково або повністю відновити роботу сечостатевої системи й кишечника.

Відновлення побутових навичок. Це обов'язкова умова для самостійного життя хворого, який повертається додому з медичного закладу. У результаті хворий зможе обійтися без постійної присутності доглядальниці або родичів, а також сприяє набуттю пацієнтом впевненості у власних силах. Допомагає в цьому ерготерапія - напрям реабілітації, що спеціалізується на адаптації людини до звичних умов життя, відновлення повсякденних звичок по догляду за собою, навичок управління побутовою технікою, автомобілем, роботи за комп'ютером та інших. Дізнатися більше про ерготерапію Ви можете в наших попередніх публікаціях.

 Психологічне відновлення. Після втрати основних навичок хворий часто впадає в депресію, особливо якщо це сталося в працездатному віці. Підтримки близьких людей часто не вистачає, потрібна професійна допомога психолога. Крім того, поліпшити настрій допоможуть рухова активність, виконання домашніх справ, спілкування з онуками, дітьми. Пацієнт не повинен відчувати себе тягарем, хорошою мотивацією є хобі.

Найкращих результатів дозволяє досягнути індивідуальна програма відновлювальних заходів та методик, що підбираються залежно від локалізації інсульту, обсягів пошкоджень і  особистих потреб хворого в кожній конкретній ситуації.

FaLang translation system by Faboba

ЯКЩО У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ, НАДІШЛІТЬ НАМ СВОЄ ПОВІДОМЛЕННЯ, І МИ НАДАМО ВІДПОВІДЬ В НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ

або зателефонуйте за номером +38 (096) 680 77 79

­