м. Трускавець, с. Модричі

Дрогобицький район

Львівська область, Україна

+38 (096) 680 77 79

info@modrychi.com.ua

На здоров’я та самопочуття людини впливає не лише її фізичний стан - психологічний настрій теж надзвичайно важливий. Адже коли нас настигає хвороба, страждає не лише тіло. Тяжка недуга, яка робить нас безпорадними, - це ще й великий психологічний стрес. А якщо хвороба або травма позбавляє людину здатності рухатися, то справи зовсім кепські. Саме в таких складних ситуаціях порятунком стає ерготерапія.

 

Ерготерапія допомагає покращити якість життя людей, які внаслідок хвороби або травми втратили здатність рухатися та займатися звичними буденними справами. Це спеціальний комплекс реабілітаційних заходів, які спрямовані на відновлення повсякденної діяльності людини з урахуванням наявних у неї фізичних обмежень.

 

✅ В чому ж особливість та ефективність ерготерапії?

 

Ціль ерготерапії - не просто відновити втрачені чи обмежені функції руху та координації, але і заново навчити людину жити в нових для неї умовах, допомогти їй досягти максимальної самостійності та незалежності в побуті. Лікарі-ерготерапевти допомагають пацієнтам знову навчитися доглядати за собою (одягатися, роздягатися, митися, приймати та готувати їжу і т.д.), працювати, розважатися, освоювати нові хобі та спілкуватися.

 

Заняття з ерготерапевтами допомагають пробудити у пацієнтів бажання вчитися чомусь новому, спілкуватися на рівних зі своїм оточенням, розважатися і навіть піклуватися про інших. Адже здорова людина, уражена раптовою хворобою, часто падає духом і починає вважати, що відтепер життя для неї закінчене. Вона стає пасивною і повністю залежною від сторонньої допомоги, а це не тільки відсуває одужання на невизначений термін, а й ускладнює життя її близьких, яким і так доводиться непросто. Саме для того, щоб змінити цю ситуацію, і існує такий метод реабілітації як ерготерапія.

 

✅ В яких випадках застосовується ерготерапія?

 

Ерготерапія - це дуже важлива частина сучасних програм реабілітації. Методи ерготерапії ефективні для лікування та реабілітації дітей, які страждають на дитячий церебральний параліч, пацієнтів із захворюваннями та травмами опорно-рухового апарату, особливо - з ушкодженнями хребта. Ерготерапія допомагає і тим, чиї м'язи атрофувалися внаслідок довготривалої нерухомості (наприклад, після довгого постільного режиму). Її також застосовують для відновлення пацієнтів після інсульту і важких черепно-мозкових травм.

 

✅ Ерготерапія і реабілітація

 

Ерготерапія - це не просто вправи для розробки м'язів і повернення чутливості. Для неї характерний комплексний і індивідуальний підхід до пацієнта. Ерготерапевта цікавить не лише стан пацієнта та характер його захворювання. У такому відновному лікуванні має значення все - оточення хворого, спосіб його життя до хвороби чи травми, особисті схильності й захоплення тощо. Все це дуже важливо, оскільки завдання ерготерапії - поліпшити якість життя, дозволити людині повернутися до звичайної діяльності, дати їй можливість не тільки самостійно обслуговувати себе, а й урізноманітнити своє дозвілля і навіть почати працювати.

 

Ерготерапевт вирішує конкретні проблеми, які виникають у пацієнта в процесі виконання якихось звичайних дій. Щоб виявити їх, лікар може попросити виконати якесь завдання - намалювати малюнок або зав'язати шнурки на черевиках. Спостерігаючи за виконанням завдання, ерготерапевт визначає з якими труднощами й обмеженнями стикається пацієнт. Після чого лікар допомагає хворому правильно організувати свою повсякденну діяльність і пристосуватися до ситуації, що склалася - в тому числі й психологічно.

 

✅ Ерготерапія в реабілітаційному центрі “Модричі”

 

«Модричі» - унікальний для України реабілітаційний центр, де ерготерапія є важливою частиною програми відновлення. Ми приділяємо чимало уваги побутовій адаптації пацієнтів, які пережили інсульт, травму спинного або головного мозку та інші складні ураження.

 

Важка хвороба, яка позбавляє людину рухливості, заподіює не тільки фізичні страждання. Багатьом простіше перенести біль, ніж відчуття власної безпорадності. Нездатність виконати прості, звичайні дії - відкрити двері, заварити собі чашку чаю, почистити зуби - пригнічує людину, змушує його соромитися себе, а часом і доводить до депресії.

 

Команда нашого центру успішно навчає навичкам самообслуговування, що дуже сприятливо позначається на душевному стані пацієнтів. Спеціально для цього ми облаштували окрему ерготерапевтину залу, яка відтворює звичну домашню обстановку і водночас функціонально та технічно адаптована для людей з обмеженими фізичними можливостями.

 

Також наш центр реабілітації готовий прийняти не тільки самих пацієнтів, але і їхніх близьких. Центр надає можливість спільного проживання з родичем або супроводжуючим, який морально підтримуючи пацієнта, може попутно навчатися прийомам догляду за ним. Це дуже корисно, адже рідні та близькі зможуть застосувати отримані знання навіть після виписки пацієнта з центру.

FaLang translation system by Faboba

ЯКЩО У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ, НАДІШЛІТЬ НАМ СВОЄ ПОВІДОМЛЕННЯ, І МИ НАДАМО ВІДПОВІДЬ В НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ

або зателефонуйте за номером +38 (096) 680 77 79

­