м. Трускавець, с. Модричі

Дрогобицький район

Львівська область, Україна

+38 (096) 680 77 79

info@modrychi.com.ua

5 критеріїв, на які слід звернути увагу при виборі центру реабілітації

Складні травми, інсульти, пошкодження спинного мозку - це лише кілька видів уражень, після яких людині потрібна реабілітаційна допомога. На жаль, у більшості випадків хворий повертається після лікарні додому й залишається там сам на сам зі своїм становищем. Рідні та близькі люди не завжди знають, як йому допомогти адаптуватися до нових умов та відновити життєву активність. Найкращим рішенням у такій ситуації може стати проходження програми реабілітації в спеціалізованому закладі, де цей процес відбувається під контролем фахівців та з застосуванням сучасних методик.

Вибір реабілітаційного центру для себе або для своїх близьких - це відповідальний крок, адже від його якісного та професійного рівня буде залежати ефективність самої реабілітації.

На які ж критерії слід звернути увагу при виборі реабілітаційного центру?

  1. Кваліфікована команда лікарів та реабілітологів різного профілю

Як свідчить практика найкращі результати досягаються в тих центрах, де використовують комплексний міждисциплінарний підхід, характерний для провідних європейських, ізраїльських та американських клінік.  Пацієнту надає допомогу ціла команда з вузькопрофільних спеціалістів: фізичний терапевт, невролог, психотерапевт, уролог, логопед, ерготерапевт, масажист, соціальний працівник… Вони проводять комплексну оцінку стану пацієнта в найбільш ранні терміни після травми, розглядають проблему з усіх боків та розробляють максимально ефективну та всесторонню програму фізичної, емоційної та соціальної реабілітації. Саме завдяки такому підходу можна найбільш точно та якісно обрати стратегію та тактику відновного лікування, і відповідно тим більша ймовірність ефективної реабілітації пацієнта.

  1. Висока компетентність персоналу центру

Підвищення кваліфікації персоналу, включаючи закордонні стажування, навчання та обмін досвідом, наукові роботи за фахом, вивчення й застосування нових методик - це одна з гарантій успішності процесу відновлення пацієнтів після складних травм. У хорошому центрі медичної реабілітації постійно ведуться роботи для підвищення якості відновлювальних процедур, розробляються власні ефективні методики і з успіхом застосовується досвід міжнародних та українських колег.

  1. Сучасне високотехнологічне обладнання

Чим краще оснащений центр спеціалізованим обладнанням і чим вище його клас, тим більш точними та якісними будуть необхідні апаратні та лабораторні дослідження, а лікувальні процедури - ефективними. Сучасна діагностична й медична база, різноманітні тренажери, необхідні для відновлення рухових функцій (веркатилізатори, підйомники та багато іншого) та обладнаний усім необхідним тренажерний зал відіграють важливе значення в успішності реабілітації.

  1. Орієнтованість на соціальну та психологічну реабілітацію пацієнта

Це можуть бути заняття творчістю, рукоділля, спілкування з природою, тваринами, активне дозвілля, спортивні ігри тощо. Але чи не найголовнішу роль у процесі соціальної реабілітації відіграє ерготерапія, її ціль - розвиток дрібної моторики в пацієнта й навчання повсякденним навичкам: застебнути кофту; надіти светр; налити й перенести чашку з водою, приготувати чай, каву для себе й гостей; акуратно скласти речі; включити світло; відкрити двері ключем; зачесатися; почистити зуби тощо. Усе це вкрай важливо для збереження почуття власної гідності й незалежності в людей з обмеженими можливостями.

Таким чином, якщо в реабілітаційному центрі приділяється достатня увага ерготерапевтичним заняттям, психотерапії, то пацієнт після реабілітації буде більш самостійним та активним у повсякденному житті.  

  1. Комфортні умови проживання та відпочинку

У зразковому реабілітаційному центрі пацієнт у жодному разі не повинен відчувати себе немічним і зайвим, а, навпаки, повинен відчувати, що його перебуванню тут раді й що для нього буде зроблено все необхідне. Тому інфраструктура центру та умови проживання в ньому мають максимально відповідати інтересам та можливостям людей із різними категоріями травм та уражень. Так, завдяки спеціально адаптованій території (пандуси, поручні, спеціальне покриття доріжок та ін.) люди з обмеженими можливостями без проблем можуть пересуватися між корпусами, насолоджуватися прогулянками і свіжим повітрям. Не останнє значення має і професійне, привітне та уважне ставлення всього персоналу центру до пацієнтів. Адже погодьтеся, що доброзичлива атмосфера і приємна компанія можуть значно поліпшити настрій, а позитивний настрій та мотивація - це вже половина успіху лікування.

Ми пишаємося тим, що нам вдалося створити унікальний в Україні центр реабілітації для пацієнтів, які перенесли інсульт, хворих зі спінальною травмою, після черепно-мозкових травм, з міжхребцевими грижами та іншими травмами. У реабілітаційному центрі “Модричі” ми зібрали мультидисциплінарну команду досвідчених спеціалістів-реабілітологів, а також потурбувалися про те, щоб люди з обмеженими можливостями могли почувати себе максимально комфортно та незалежно:

  • територія центру адаптована для зручного пересування та прогулянок пацієнтів різних категорій,
  • реабілітаційні зали обладнані різноманітними тренажерами та новітнім фізіотерапевтичним обладнанням,
  • великий басейн облаштований спеціальним підйомником та адаптованими роздягалками,
  • сучасний ерготерапевтичний зал, де пацієнти можуть підготуватися до самостійного виконання різних повсякденних завдань (приготування їжі, самообслуговування, прання тощо).
  • комфортні одно- та двомісні номери адаптовано таким чином, щоб люди на візках могли вільно пересуватися, а також, наприклад, самостійно користуватися ванними кімнатами.
FaLang translation system by Faboba

ЯКЩО У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ, НАДІШЛІТЬ НАМ СВОЄ ПОВІДОМЛЕННЯ, І МИ НАДАМО ВІДПОВІДЬ В НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ

або зателефонуйте за номером +38 (096) 680 77 79

­