м. Трускавець, с. Модричі

Дрогобицький район

Львівська область, Україна

+38 (096) 680 77 79

info@modrychi.com.ua

Особливості реабілітації після травми спинного мозку

Будь-яка травма - чи то легкий забій чи ж серйозне пошкодження внутрішніх органів - означає різкий вихід із зони комфорту.  Відмінність лише в тому, що у випадку з маленьким інцидентом незручність короткочасна, а відновлення цілісності організму відбувається без втручання лікарів. Коли ж мова йде про серйозну травму - таку як пошкодження спинного мозку - життя людини може змінитися кардинально. Тому важливо знати й розуміти як проходить відновлення після таких складних травм, адже при своєчасній та правильній реабілітації шанси на повернення до повноцінного життя дуже високі.

Етап реабілітації — надзвичайно важливий, це критичний час для відновлення, оскільки багато досягнень на шляху до фізичної незалежності пацієнт отримує саме в цей період. Завдяки сучасним технологіям в медицині та наполегливій роботі з досвідченими реабілітологами навіть після такої складної травми як пошкодження спинного мозку можна відновити втрачені чи обмежені функції або ж адаптувати своє тіло таким чином, щоб жити максимально самостійним та комфортним життям.

Потрібно розуміти, що пошкодження і темпи відновлення є унікальними для кожної людини, немає двох однакових травм. Саме тому для досягнення максимальних результатів у відновленні для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма реабілітації.

Програма реабілітації включає комплекс фізичних вправ, спеціальних лікувальних та оздоровчих процедур для відновлення сили рук і ніг, вдосконалення рівноваги та навичок ходьби, а також навчання та адаптацію організму для виконання повсякденних завдань. Це кінезотерапія, ерготерапія, гідрокінезотерапія, фізкультурно-спортивна реабілітація та багато іншого. (Про всі ці методи можна докладніше почитати на нашому сайті та в наших наступних публікаціях).

Запорукою успішного відновлення є не тільки фізична реабілітація, а й психологічна. Адже будь-яке обмеження звичного способу життя, а особливо втрата контролю над своїм тілом, гнітюче діє на психіку навіть найврівноважених людей. Психологічна реабілітація допомагає хворому концентруватися на цілях реабілітації, повернути інтерес до життя, більш завзято працювати над своїм тілом та зберігати оптимізм у спілкуванні з рідними та друзями. Тому реабілітологи обов’язково допомагають хворому психологічно адаптуватися до свого нового стану та по можливості повернутися до улюблених занять - хобі, участі в різноманітних спортивних заходах.

Не менш важливим питанням є навчити людину зі спінальною травмою та її родину підлаштуватися під нові умови життя, адаптуватися до незворотних фізіологічних змін. Тому під час реабілітації надаються консультації та допомога з різних питань: від проблем інфікування сечовивідних шляхів, правильного догляду за шкірою до облаштування будинку і машини. Дуже важливо навчити людей, які реабілітовуються, бути самостійними - розуміти, що робити вдома, на вулиці, як себе поводити в суспільстві. Сім’я ж має знати не тільки як правильно допомогти, але і як правильно не допомогти, щоб люди з травмами вчилися самі давати собі раду і почували себе самостійними.

Команда реабілітаційного центру Модричі знає, що немає нічого неможливого і докладає максимум зусиль, щоб навчити кожного нашого клієнта жити заново, повернути колишні здатності й навички, адаптувати як фізичного, так і емоційно до нового етапу в житті.

 

FaLang translation system by Faboba

ЯКЩО У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ, НАДІШЛІТЬ НАМ СВОЄ ПОВІДОМЛЕННЯ, І МИ НАДАМО ВІДПОВІДЬ В НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ

або зателефонуйте за номером +38 (096) 680 77 79

­